Far Cry 5 – Powrót do cywilizacji, najważniejsze informacje

Ubisoft oficjalnie zapowiedział kolejną odsłonę swojej popularnej serii z planowaną premierą na koniec lutego 2018.

Twórcy postanowili odejść od tropikalnych klimatów wysp na rzecz fabuły rozgrywanej na terenie Stanów Zjednoczonych. Wraz z samą grą zapowiedziano przepustkę sezonową, więc możemy spodziewać się dużej ilości DLC w postaci dodatkowych pakietów bron,  lub zadań.

Far Cry 5 – Powrót do cywilizacji, najważniejsze informacje

Gra trafi tylko na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One i będzie dostępna z polskimi napisami. W przypadku kupna preorderu dostępne będą dwie edycje gry:

Standardowa edycja – zawiera grę, unikatowy pistolet, unikatowe malowanie pojazdu oraz „Strój Dnia Sądu”. Ciekawym dodatkiem jest „Pakiet Chaosu”, w którego skład wchodzą koktajle Mołotowa, przynęta na zwierzęta oraz bonusy do szybkości i wściekłości.

Edycja Gold – oferuje całą zawartość edycji standardowej Season Pass, unikalny łuk, dodatkowe unikalne stroje, broń oraz materiały wybuchowe.

Far Cry 5 Screnshot
fot. Ubisoft

Pod względem mechaniki nie zobaczymy większych nowości. Nadal będziemy mogli swobodnie podejść do dowolnej misji, według własnej taktyki, wykorzystując do tego pokaźny arsenał broni.

Od wymiany ognia na krótkich dystansach z wykorzystaniem broni automatycznej, po zdejmowanie kolejno celów za pomocą broni snajperskiej.

W poprzednich częściach gry mieliśmy możliwość latania za pomocą paralotni oraz buzzera (mini helikoptera), nowością jest zaimplementowanie samolotów,dco daje jeszcze więcej możliwości na wykonywanie misji oraz pokazuje ogrom mapy, jaką twórcy oddadzą nam do zabawy.

farcry5
fot. Ubisoft; Far Cry 5

Ubisoft postanowił tym razem postawić na sprawdzony już system wykonywania misji w parach, całą grę będzie można przejść w trybie co-op ze znajomymi.

Jeszcze nie wiadomo, czy obecność dwóch graczy wpłynie na poziom trudności wykonywanych zadań lub liczbę celów do spełnienia.

Warto wspomnieć, że minęło zaledwie kilka dni od oficjalnej zapowiedzi, a już wywołała niemałe zamieszanie w Stanach Zjednoczonych. Amerykanom nie podoba się miejsce akcji. Twierdzą, że gra jest manifestem politycznym. Powstała publiczna petycja w celu wprowadzenia stosownych zmian lub wręcz anulowania projektu gry.