Pirate Warrior, Rogue i Reno Jackson zdominowały Hearthstone Winter Championship

Gracze przygotowują się do walki o $250 000

Poznaliśmy decklisty 16 graczy kierujących się na Bahamy, którzy wezmą udział w turnieju Hearthstone Championship Tour (HCT) Winter Championship. Większość z nich nie była zaskoczeniem. Talie są publiczne, co sprawia, że ukryte tech karty nie dają przewagi uczestnikom, a format Conquest niejako skłania ich do zabrania ze sobą najsilniejszych talii ladderu.

blizzard
via Blizzard Entertainment

Pirate Warrior, Rogue i Reno Jackson zdominowały Hearthstone Winter Championship

Z tych powodów siły decków w obecnej mecie (Pirate Warrior, Miracle Rogue i Reno Warlock) zdominowały lineupy turnieju. Z 16 graczy biorących udział 14 wzięło ze sobą na pokład Pirate Warriora.

Wraz z nerfem Small Time Buccaneer’a w talii pozostało kilka otwartych slotów, zajmowanych najczęściej przez Argent Horserider’a, jako źródło dodatkowego damage’u. Tylko dwóch graczy unika listy. Frank „Fr0zen” Zhang zdecydował się nie zabierać Warriora w ogóle, a jego grupowy rywal „b787” z Korei, gra wersję Controlną.

blizzard
via Blizzard Entertainment

Rogue to druga najpopularniejsza klasa, z 11 graczami biorącymi ze sobą Miracle Rogue’a. Pomimo kolejnych nerfów, deck pozostał jednym z najsolidniejszych, praktycznie od samego początku istnienia Hearthstone’a.

Jego obecna wersja skupia się na synergii Questing Adventurer’a i Conceal’a, który już niebawem wyrotuje do Wilda. Trzech graczy zdecydowało się na inne opcje klasowe – James „Greensheep” Luo, Yulsic, i Samuel Tsao wzięli ze sobą agresywną wersję Rogue’a, z dodaniem Finja i paczki murlocków.

blizzard
via Blizzard Entertainment

Jeśli chodzi o pozostałe klasy – 11 graczy bierze Jade Shaman’a; 10 decyduje się na Dragon Priest’a. Decki Maga to temat, przy którym panuje pewien podział. Z 12 talii klasy 5 graczy zdecydowało się na Reno Mage’a, kolejnych 5 zagra Freeze Mage’m. Greensheep i OmegaZero z Chin wybrali Tempo Mage’a. Podczas gdy Paladin i Hunter pozostają martwi, Druid jest ostatnią klasą notującą popularność. 5 graczy zagra Jade Druidem, Fr0zen zabrał listę, która może być największą niespodzianką turnieju – Malygos Kun Druida.

Wszystkie talie możecie zobaczyć pod tym linkiem.